Český návod k Tamagotchi

Gratulujeme, jestli jste se stali majitelem toho nejroztomilejšího domácího mazlíčka, legendární hračky Tamagotchi! S takovým digitálním domácím zvířátkem se také pojí spousta odpovědnosti, a proto si dovolujeme sepsat stručný návod a pár tipů, jak se o svého virtuálního kamaráda nejlépe starat.

Probuzení ze spánku

Začneme tím, že Tamagotchi probudíme z tisíciletého spánku tak, že z boku vajíčka vytáhneme izolační papírek – tím se zvířátko probere a začíná vaše společné dobrodružství. Pokud je to potřeba, můžeme hračku resetovat tak, že tenkým předmětem (opatrně) zmáčkneme zapuštěné tlačítko na zadní straně vajíčka. Také musíme nastavit správně čas, sladit pozemské hodiny s časomírou na planetě Tamagotchi. Pomocí tlačítka B přepneme na displej s hodinami, pomocí A pak měníme hodiny a pomocí B minuty. Pozor na nastavení AM/PM, pohlídejte si, že máte správně AM pro dopoledne nebo PM pro odpoledne. Stisknutím C pak potvrdíme a uložíme čas a B nás vrátí zpět na výchozí obrazovku. Tam už čeká pulzující vajíčko, Tamagotchi se co nevidět vylíhne!

Hned po příchodu na svět se bude váš mazlíček dožadovat pozornosti. Stejně jako u dětí, první fáze jsou nejdůležitější. Tím, jak se k němu budete chovat v prvních hodinách a dnech, ovlivníte jeho další vývoj, charakterové vlastnosti a spokojenost. Hlavními kritérii jsou samozřejmě krmení a hraní, důležitých aktivit je ale více – podívejme se, jaké to jsou a jak je zajistit.

Krmení

Pomocí mačkání A posouváme kurzor, dokud neulpí na symbolu vidličky a nože. Stisknutím B potvrdíme a vybereme mezi hlavním jídlem a svačinkou (opět pomoci A). Stiskem B potvrdíme volbu a nakrmíme tak hladového mazlíčka. Ovšem musíme dát pozor, abychom to s krmením nepřeháněli, pak by přecpané Tamagotchi další porce odmítalo jíst.

Světlo

Pomocí A posouváme kurzor na symbol žárovky, pomocí B potvrdíme. Vybereme mačkáním A mezi možnostmi On a Off a tím rozsvítíme nebo zhasneme světlo, aby se náš mazlíček lépe vyspal. Když bude muset spát při rozsvíceném světle, může mu to rozhodit spánkový režim!

Hraní

Pomocí A posouváme kurzor na symbol pálky a míče. Minihra se liší u generace 1 a 2 – u první hádáme pomocí A a B, jestli se Tamagotchi otočí doleva či doprava a čím větší máme shodu s realitou, tím spokojenější naše zvířátko je. U generace 2 je hra trošku složitější. Na obrazovce se objeví číslice od 1 do 9 a my pomocí A a B hádáme, jestli příští číslice bude nižší (A) nebo vyšší (B). I tady platí, že každá správná odpověď udělá zvířátku radost. Po ukončení hry (C) můžeme zkontrolovat, jestli je náš svěřenec spokojenější než před hrou.

Medicína

Pokud se u mazlíčka objeví symbol lebky, znamená to, že je zvířátko nemocné. Je potřeba pomocí A posunout kurzor na symbol stříkačky a pomocí B dát zvířátku lék. Někdy může být nutné dát mu dvě nebo tři dávky léku aby se uzdravilo docela.

Úklid

Jako každý domácí mazlíček, i vaše Tamagotchi občas udělá hromádku. Je potřeba ji vždy co nejdříve uklidit, aby nebyl váš svěřenec nemocný. Pomocí A posuneme kurzor na ikonku kachničky a pomocí B potvrdíme a obrazovka se vyčistí od všech nechtěných nečistot.

Zdraví

Pod symbolem displeje váhy najdeme údaje o zdravotním stavu vašeho mazlíčka. Pomocí B se dostaneme na obrazovky, které popisují zdraví, hlad spokojenost a vychování (discipline) vašeho Tamagotchi, stejně jako věk a váhu. Nezapomeňte, že jeden den v našem světě je pro Tamagotchi jako celý rok.

Kontrola spokojenosti a hladu

Spokojenost a hlad vyjadřuje Tamagotchi pomocí 4 srdíček – čím více jich je vybarvených, tím je zvířátko spokojenější (happy) nebo hladovější (hungry). Spokojenost můžete zvýšit hraním, hlad naopak zahnat krmením.

Výchova

Váš svěřenec si zaslouží také trochu péče v oblasti dobrého vychování. Můžete mu vyčinit, pokud dělá něco z následujících naschválů – nechce jíst, i když má hlad, nechce si hrát, i když je smutný, nebo si říká o pozornost, i když mu ve skutečnosti nic nechybí. Pokud budete výchovu zanedbávat, z vašeho miláčka může vyrůst i pěkně nepříjemný ošklivák.

Pozornost

Ikonka pozornosti se rozsvítí, když Tamagotchi něco chybí – má hlad, chce si hrát nebo je třeba nemocné. Je na místě v takovém případě zkontrolovat jeho zdraví, hlad, spokojenost a další faktory, aby se dlouho a zbytečně netrápilo. Pokud je ale všechno v pořádku a Tamagotchi se dožaduje pozornosti jen tak, je možná čas dopřát mu lekci výchovy.

Pokud se o Tamagotchi budete zodpovědně a svědomitě starat, může vám dělat společnost dlouhou dobu a dospět v plně vyvinutého jedince. Během vývojových fází může mazlíček měnit podoby podle toho, jak roste. Na začátku nikdy nevíte, v jakého tvora se váš miláček nakonec vyvine, a to je součást dobrodružství. Přejeme vám s vaším Tamagotchi spoustu zábavy!

Ještě nemáte své Tamagotchi? Vyberte si v našem e-shopu:

Dotazy a nákup po telefonu

739 208 707

(9:00 – 16:00)