Český návod k Tamagotchi

Gratulujeme, jestli jste se stali majitelem toho nejroztomilejšího domácího mazlíčka, legendární hračky Tamagotchi! S takovým digitálním domácím zvířátkem se také pojí spousta odpovědnosti, a proto přinášíme tento stručný návod a pár tipů, jak se o svého virtuálního kamaráda nejlépe starat.

👋 Začínáme probuzením ze spánku

Tamagotchi probudíme z tisíciletého spánku tak, že z boku vajíčka vytáhneme izolační papírek a tím se zvířátko probere a začíná vaše společné dobrodružství. Pokud je to potřeba, můžeme hračku resetovat tak, že tenkým předmětem (opatrně) zmáčkneme zapuštěné tlačítko na zadní straně vajíčka.

⏱️ Nastavíme čas

Také musíme nastavit správně čas, sladit pozemské hodiny s časomírou na planetě Tamagotchi. Pomocí tlačítka B přepneme na displej s hodinami, pomocí A pak měníme hodiny a pomocí B minuty. Pozor na nastavení AM/PM, pohlídejte si, že máte správně AM pro dopoledne nebo PM pro odpoledne. Stisknutím C pak potvrdíme a uložíme čas a B nás vrátí zpět na výchozí obrazovku. Tam už čeká pulzující vajíčko, Tamagotchi se co nevidět vylíhne!

👶 První fáze

Hned po příchodu na svět se bude váš mazlíček dožadovat pozornosti. Stejně jako u dětí, první fáze jsou nejdůležitější. Tím, jak se k němu budete chovat v prvních hodinách a dnech, ovlivníte jeho další vývoj, charakterové vlastnosti a spokojenost. Hlavními kritérii jsou samozřejmě krmení a hraní, důležitých aktivit je ale více – podívejme se, jaké to jsou a jak je zajistit.

🍔 Krmení

Pomocí mačkání A posouváme kurzor, dokud neulpí na symbolu vidličky a nože. Stisknutím B potvrdíme a vybereme mezi hlavním jídlem a svačinkou (opět pomoci A). Stiskem B potvrdíme volbu a nakrmíme tak hladového mazlíčka. Ovšem musíme dát pozor, abychom to s krmením nepřeháněli, pak by přecpané Tamagotchi další porce odmítalo jíst.

💡Světlo

Pomocí A posouváme kurzor na symbol žárovky, pomocí B potvrdíme. Vybereme mačkáním A mezi možnostmi On a Off a tím rozsvítíme nebo zhasneme světlo, aby se náš mazlíček lépe vyspal. Když bude muset spát při rozsvíceném světle, může mu to rozhodit spánkový režim!

🎲 Hraní

Pomocí A posouváme kurzor na symbol pálky a míče. Minihra se u 1. a 2. generace liší – u první hádáme pomocí A a B, jestli se Tamagotchi otočí doleva či doprava a čím větší máme shodu s realitou, tím spokojenější naše zvířátko je. U generace 2 je hra malinko složitější. Na obrazovce se objeví číslice od 1 do 9 a my pomocí A a B hádáme, jestli příští číslice bude nižší (A) nebo vyšší (B). I tady platí, že každá správná odpověď udělá zvířátku radost. Po ukončení hry (C) můžeme zkontrolovat, jestli je náš svěřenec spokojenější než před hrou.

💉Medicína

Pokud se u mazlíčka objeví symbol lebky, znamená to, že je zvířátko nemocné. Je potřeba pomocí A posunout kurzor na symbol stříkačky a pomocí B dát zvířátku lék. Někdy může být nutné dát mu dvě nebo tři dávky léku aby se uzdravilo docela.

💩 Úklid

Jako každý domácí mazlíček, i vaše Tamagotchi občas udělá hromádku. Je potřeba ji vždy co nejdříve uklidit, aby nebyl váš svěřenec nemocný. Pomocí A posuneme kurzor na ikonku kachničky a pomocí B potvrdíme a obrazovka se vyčistí od všech nechtěných nečistot.

💪 Zdraví

Pod symbolem displeje váhy najdeme údaje o zdravotním stavu vašeho mazlíčka. Pomocí B se dostaneme na obrazovky, které popisují zdraví, hlad spokojenost a vychování (discipline) vašeho Tamagotchi, stejně jako věk a váhu. Nezapomeňte, že jeden den v našem světě je pro Tamagotchi jako celý rok.

Spokojenost a hlad vyjadřuje Tamagotchi pomocí 4 srdíček – čím více jich je vybarvených, tím je zvířátko spokojenější (happy) nebo hladovější (hungry). Spokojenost můžete zvýšit hraním, hlad naopak zahnat krmením.

🗣 Výchova

Váš svěřenec si zaslouží také trochu péče v oblasti dobrého vychování. Můžete mu vyčinit, pokud dělá některý z následujících naschválů – nechce jíst, i když má hlad, nechce si hrát, i když je smutný, nebo si říká o pozornost, i když mu ve skutečnosti nic nechybí. Pokud budete výchovu zanedbávat, z vašeho miláčka může vyrůst i pěkně nepříjemný ošklivák.

📢 Pozornost

Ikonka pozornosti se rozsvítí, když Tamagotchi něco chybí – má hlad, chce si hrát nebo je třeba nemocné. Je na místě v takovém případě zkontrolovat jeho zdraví, hlad, spokojenost a další faktory, aby se dlouho a zbytečně netrápilo. Pokud je ale všechno v pořádku a Tamagotchi se dožaduje pozornosti jen tak, je čas dopřát mu lekci výchovy.

⏳ Délka života

Pokud se o Tamagotchi budete zodpovědně a svědomitě starat, může vám dělat společnost dlouhou dobu a dospět v plně vyvinutého jedince. Tamagotchi se obvykle dožije okolo 12 dnů. Jeden jeho životní cyklus může ale trvat až 25 dnů. 

👾 Vývojové fáze

Během vývojových fází bude Tamagotchi měnit podoby podle toho, jak roste. Na začátku nikdy nevíte, v jakého tvora se váš miláček nakonec vyvine, a to je součást dobrodružství. 

Vývojové fáze Tamagotchi

Přejeme vám s vaším Tamagotchi spoustu zábavy! 😍

Jaké Tamagotchi teď frčí?

Dotazy a nákup po telefonu

739 208 707

(9:00 – 16:00)