Nová éra Pokémon karet přichází s edicí Scarlet & Violet

Jednou za tři roky přijde Pokémon se změnami, které od základu pohnou způsobem, kterým hráči a sběratelé po celém světě přistupují ke své oblíbené hře. Ten moment nastal právě teď: po uvedení na japonský trh v listopadu 2022 se nyní i do zbytku světa dostává nová série Scarlet & Violet a nás, nadšené fanoušky tohoto fenoménu staršího než čtvrtstoletí, čeká seznamování se s novými reáliemi tohoto rozšíření světa Pokémon.

Pokémon boostery Scralet & Violet

Změn oproti předchozí sérii Sword & Shield najdeme mnoho a hned několik nás udeří do očí hned na první pohled. Jednou k takhle výrazných odchylek je okraj karet, který po všech těch letech mění barvu ze žluté na stříbrnou. Karty tak vypadají honosněji a moderněji, navíc díky tomu odlišíme staré od těch z nové série.

Dalších změn si můžeme povšimnout například v podílu blyštivých karet. V bezmála dvou stovkách nových karet najdeme 19 blyštivých variant, radikálně ale stouplo jejich zastoupení v booster balíčcích. Zatímco dosud bývala v boosteru standardem jedna blyštivá nebo reverse holo karta, v boosterech Scarlet & Violet najdeme minimálně dvě reverse holo a jednu blyštivou kartu. Nová série tak zásadně rozsvítí vaši sbírku i bojové linie.

Dalších změn se dočkal také design karet a rozmístění důležitých informací v jejich spodní části. Na nové rozložení i zcela nové kategorie (například mezi Rare a Ultra Rare přibyla nová úroveň „Double Rare“) si ale sběratelé brzy zvyknou a jde vesměs o změny vedoucí k přehlednějšímu a efektivnějšímu rozpoznávání jednotlivých karet a jejich hodnot.

Jako hlavní přínos téhle nové série ale bývá zmiňována její estetická stránka: nové karty jsou skvostně ilustrované, ať už jsou jejich hlavní hrdinové vyobrazeni přes horní půli nebo celou kartičku. Často používají efekt překračování rámečků, díky čemuž vypadají, jako kdyby utíkaly ze svých míst ven a do hry.

Pokémon karty Scarlet & Violet

Sečteno a podtrženo, v nové sérii Scarlet & Violet na nás čeká mnoho nových a krásných karet, stejně jako několik novinek v celkovém designu a kategoriích, na něž si ovšem rychle zvykneme. A především: budeme se zatajeným dechem přítomni tomu, jak se fenomén Pokémon dostává do další fáze a před našima očima se doslova odehrává historie.

Pokémon karty Scarlet & Violet koupíte v našem e-shopu:

Dotazy a nákup po telefonu

739 208 707

(9:00 – 16:00)