Vše, co jste chtěli vědět o Tamagotchi

V poslední době se čím dál častěji setkáváme s dotazy týkajícími se Tamagotchi, jedné z nejoblíbenějších hraček, které máme v nabídce. Rádi bychom pomocí tohoto článku odpověděli na ty nejčastější zvídavé dotazy.

Jestli se chcete dozvědět ještě více, můžete si také přečíst náš český návod k Tamagotchi. A pokud budete mít jakékoliv další dotazy, tak se nám neváhejte ozvat na e-mail, kde vám rádi poradíme ohledně Tamagotchi i dalších hraček.

Jak dlouho žije Tamagotchi?

Tamagotchi se obvykle dožije okolo 12 dnů. Jeden jeho životní cyklus může ale trvat až 25 dnů. Podmínkou tak dlouhého života je ovšem svědomitá a pravidelná péče se vším, co k ní patří. Pokud dostává váš mazlíček vše, co potřebuje, odmění vás dlouhým životem. Při zanedbání povinností se ale výmluvný hrobeček na displeji může ukázat i mnohem dříve.

Jedním životním cyklem ovšem funkce hračky samozřejmě nekončí. Vajíčko můžete kdykoliv resetovat a začít tak celé dobrodružství znovu.

Jak se Tamagotchi probouzí?

Po nákupu je potřeba nejprve Tamagotchi probudit pomocí vytažení izolačního papírku. Po jeho odstranění se spojí obvody a na displeji se objeví váš mazlíček. 

Po skončení životního cyklu je možné Tamagotchi resetovat tak, že tenkým předmětem opatrně zmáčknete tlačítko zapuštěné na zadní straně hračky. A tím se dostanete opět na začátek celého procesu! 

Pokud se vajíčko nechce vylíhnout, tak nezapomeňte, že po každém probuzení musíme nastavit správně čas, sladit pozemské hodiny s časomírou na planetě Tamagotchi.

Jak u Tamagotchi vypnout zvuky?

Zvuky Tamagotchi jednoduše vypnete nebo zapnete, když zároveň stisknete levé tlačítko A a pravé tlačítko C.

Co znamená název Tamagotchi?

Název Tamagotchi vznikl kombinací dvou japonských slov tamago (たまご), což znamená „vejce“, a uotchi (ウオッチ) „hodinky“. Takže doslovný překlad by mohl být něco jako "vejcové hodinky" nebo "vejce v hodinkách".

Název Tamagotchi byl vymyšlen Akirem Sato, který je také tvůrcem tohoto zařízení. Sato se inspiroval svými vlastními zkušenostmi s chovem domácích mazlíčků. Chtěl vytvořit hračku, která by umožnila zažít radost ze zodpovědnosti za jiného tvora, aniž bychom museli mít skutečné zvířátko.

Kdy bylo vyrobeno první Tamagotchi?

Tamagotchi bylo poprvé uvedeno na trh v roce 1996 a rychle se stalo celosvětovým fenoménem. Během prvního roku japonská značka Bandai prodala přes 40 milionů kusů těchto kapesních mazlíčků. Tamagotchi následně inspirovalo řadu dalších podobných hraček.

Jak se hraje Tamagotchi?

Hlavní náplní je pravidelná péče o vašeho mazlíčka. Pomocí her, krmení, hlazení a dalších interakcí se musí páníček starat o zdraví a duševní pohodu svého Tamagotchi, čímž ho udržuje při „životě“. Hračka tak přirozenou a hravou formou rozvíjí v dětech smysl pro péči a zodpovědnost vůči svěřenému subjektu, což jsou vlastnosti, které jim v životě mohou mnohokrát přijít vhod.

Pokud Vás zajímá, jak se o své Tamagotchi nejlépe starat, tak jsme pro vás sepsali český návod.

Co to je Tamagotchi?

Tamagotchi je legendární hračka původem z Japonska. Nejlépe by ji asi šlo popsat jako virtuálního mazlíčka, je to totiž malé digitální zvířátko ukryté v krabičce typicky vejčitého tvaru, zpravidla s přívěskem. Digitálního tvorečka si jeho páníček vychovává od vajíčka, věnuje se mu s nutnou pravidelností a vytváří se tak oboustranný vztah.

Jak vypadá Tamagotchi?

Tradiční tvar hračky je malé vajíčko s přívěskem, díky čemuž si svého miláčka můžete brát všude s sebou a věnovat se mu s pravidelností i kdykoliv se přihlásí o pozornost. 

Existují i speciální holografické Tamagotchi zvané Bitzee, které sídlí v hranaté krabičce a „promítnou“ se až po jejím otevření. A Tamagotchi Uni mají dokonce pásek na zápěstí, abyste své milé zvířátko mohli nosit na ruce jako hodinky a byli si vzájemně neustále k dispozici.

Samotní virtuální tvorečkové pak vypadají velmi rozmanitě, jde ale vesměs o zvířátka, která mění své podoby od vajíčka, přes mládě až po dospělost.

Kde koupit Tamagotchi?

Širokou nabídku digitálních mazlíčků ve všech podobách, od pokročilých verzí jako Bitzee až po klasické Tamagotchi Original koupíte v našem e-shopu Jimbo.cz.

Jaké Tamagotchi teď frčí?

Dotazy a nákup po telefonu

739 208 707

(9:00 – 16:00)